Rīgā uzstāsies grupa “Molchat Doma

Sākas biļešu pārdošana uz baltkrievu postpanka sensācijas un hita “Sudno (Boris Ryzhy)” autoru “Molchat Doma” koncertu 13.novembrī koncertzālē “Palladium”. Apvienība viesosies Rīgā savas pasaules turnejas ietvaros. Grupa tikko paziņojusi, ka 6.septembrī izdos ilgi gaidīto ceturto studijas albumu ar nosaukumu “Belaya Polosa”.

Biļetes iespējams iegādāties www.bilesuserviss.lv tīklā, sākot no piektdienas, 14.jūnija, plkst 10.00.

2017.gadā Minskā dibinātā grupa “Molchat doma”, kas šobrīd mitinās Losandželosā, pazīstama ar savu tumši gotisko, taču vienlaikus dejojamo postpanka, new-wave un sintpopa skanējumu.

Grupas sastāvā ir trīs dalībnieki – dziļi monotonās balss īpašnieks Jegors Škutko, ģitāras, sintezatoru un bungu mašīnas virtuozs Romāns Komogorcevs, kā arī basģitārists un taustiņinstrumentu meistars Pāvels Kozlovs.

“Molchat doma” daiļradi iedvesmojušas tādas mūzikas leģendas kā “The Cure”, “Siouxsie and the Banshees”, “Depeche Mode” un “Human League”, un tās mūziku melomāni nereti salīdzina ar “Joy Division”, “Bauhaus” un citiem žanra grandiem.

Milzīgu popularitāti un starptautisku atzinību grupa sasniedza 2020.gadā, kad tās dziesma “Sudno (Boris Ryzhy)” kļuva par platformas TikTok hitu un tika iekļauta vairāk kā 100 000 dažādos TikTok video. Pateicoties fenomenālajiem panākumiem sociālajos tīklos, dziesma strauji ieņēma otro vietu Spotify Global Viral 50 topā un pirmo vietu ASV Viral 50 topā, savukārt albums “Monument” uzkāpa līdz augstajai 21.vietai Billboard top 200.

2022. un 2023.gadu grupa pavadīja pasaules turnejā, spēlējot izpārdotus koncertus ASV, Eiropā un Austrālijā un pa ceļam iegriežoties arī festivālos Coachella, Cruel World un Primavera. Daļu no koncertu ienākumiem “Molchat Doma” ziedojuši Ukrainas atbalstam un ir vieni no tiem mūziķiem, kas publiski nosodījuši Krievijas agresiju. 2024.gada beigās grupa atkal dosies gadu ilgā tūrē, kuras laikā uzstāsies arī Latvijā.

“Molchat Doma” mūzika vienmēr ir izstarojusi brutālisma estētiku, un tas raksturo arī gaidāmā albuma materiālu. Tas ir auksts, pelēks un industriāls, tomēr to caurstrāvo sirds siltums. Pēc grupas popularitātes izrāviena 2020. gadā trio piedzīvoja plašu pieredžu spektru, sākot no piespiedu pārcelšanās prom no dzimtajām mājām līdz pat izpārdotiem koncertiem visā pasaulē. Četru gadu laikā mūziķu dzīvēs noticis tik daudz pārmaiņu, ka arī mūzika neizbēgami transformējusies jaunās dimensijās. “Viss albums ir prizma, kurā mēs mēģinājām atspoguļot to, kas ar mums ir noticis,” tā “Molchat Doma” dalībnieki stāsta par jauno albumu.

Pirmais albuma singls “Son” izstaro trauksmes, vilšanās, bezcerības un baiļu sajūtu. Tas ir kā doties nezināmajā, aptverot, ka nevarēsi atgriezties savā vecajā dzīvē. Singla videoklips filmēts teiksmainā vietā Skotijas augstienēs Deivida Linča stilistikā. Tā režisors Braiens M.Fergusons komentē: “Tas ir par sapni, kas šķiet kā realitāte, un šis sapnis saplūst ar īsto dzīvi. Es gribēju radīt ko emocionāli uzlādētu un vienlaikus atmosfērisku, kas atbilst dziesmas noskaņai.”

“Molchat Doma mūzika ir tik mistiski pašpietiekama, ka ir grūti negribēt būt daļai no šīs burvības,” tā grupu raksturo Pitchfork. 13.novembrī šo burvību baudīsim arī “Palladium” koncertzālē.