Rīgā atklāj starptautiski atzītā fotogrāfa Roberta Vitmena izstādi ar Mihailu Barišņikovu

Sezonas spilgtākais notikums ir izstāde, kurā apskatāmas fotogrāfijas ar slaveno baletdejotāju Mihailu Barišņikovu, ko iemūžinājis starptautiski atzītais fotogrāfs Roberts Vitmens (Robert Whitman). Izstāde būs skatāma no 10. novembra līdz 10. decembrim galerijā CUT ART, Alberta ielā 1.

Vitmena interese par fotogrāfiju radās no viņa mīlestības pret kino, kas viņu aizveda no dzimtās pilsētas Mineapolisas uz rosīgajām Ņujorkas ielām. Vitmena darbu izceļ viņa spēja notvert unikālu jauneklības un provokatīvas enerģijas sajaukumu. Viņa fotogrāfijas ir apliecinājums cilvēkam, kurš dzīvo atklāti, kaislīgi un vienkārši. Vitmena karjerasceļojums ir tikpat netradicionāls kā viņa fotografēšanas stils.

Roberta Vitmena stāsts Latvijā aizsākās, piedaloties Jurmala Art Fair, kas notika Bulduros 2017.gadā. Izrādās, ka pati ideja veidot šo pasākumu radās no vēlmes uzaicināt leģendāro Ņujorkā dzīvojošo fotogrāfu uz Latviju un ar viņadarbiem iepazīstināt vietējo publiku.

Vitmens strādājis arī ar slaveno Rīgā dzimušo baletdejotāju Mihailu Barišņikovu. Tieši šīs Vitmena fotogrāfijas tiks demonstrētas CUT ART galerijā, piedāvājot unikālu iespēju caur Vitmena objektīvu būt lieciniekiem leģendārajam dejotājam. Barišņikova ievērojamā karjera, kas aizsākās 1960. gadu sākumā, 1974. gadā aizveda viņu no PadomjuSavienības uz

Rietumiem. Tur viņš strādāja American Ballet Theatre un New York City Ballet, sadarbojoties ar pasaulslaveniem horeogrāfiem. Barišņikova ilgstošā ietekme uz dejas pasauli ir neizmērojama.

Jāatzīmē, ka Roberts Vitmens bija pirmais fotogrāfs, kurš profesionāli fotografēja ikonisko mūziķi Prinsu (Prince), pirms viņš kļuva par zvaigzni. Šīs sadarbības rezultātā tika izdota grāmata “Prince Pre Fame”, kas tika publicēta 2017. gada beigās. Savas karjeras laikā Vitmens ir strādājis ar ielu fotogrāfiju, izveidojot portfolio, kas kalpo kā pasaulesskaistuma apliecinājums. Viņa apņemšanās fotografēt ir mūža ceļojums, atverot acis uz pasaules brīnumu.

Galerija CUT ART popularizē jaunāko mākslu ar tās iespaidīgo mākslinieku klāstu, tostarp ir tādi ievērojamie personāži kā Deivids Linčs un Roberts Vitmens, kuru darbi noteikti iedvesmo un izaicina skatītājus. Šobrīd galerijas uzsvars tiek likts uz topošo mākslinieku Vlada Ogaja, Annas Buharevas, Edgara Nikolajeva karjeras virzību. CUT ART ir galerijagan mākslas entuziastiem, gan zinātkāriem prātiem, kas demonstrē unikālu Latvijas un starptautisku māksliniekusajaukumu, sākot no jaunajiem talantiem līdz leģendām.