17.jūnijā Mežaparka Lielajā estrādē pirmo reizi norisināsies elektroniskās deju mūzikas festivāls UNREAL MUSIC FESTIVAL

17.jūnijā Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē pirmo reizi norisināsies elektroniskās deju mūzikas (EDM) un papildinātās realitātes (no angļu valodas augmented reality – AR) festivāls Unreal Music Festival, kas pulcēs virkni ārzemju dīdžeju un pašmāju populārākos šī žanra pārstāvjus.

Festivāla apmeklētāji varēs baudīt intensīvu 12 stundu deju mūzikas pieredzi un dažādu populāru EDM skaņdarbu virknējumus no pasaules mēroga dīdžejiem Dimitri Vegas & Like Mike (Beļģija un Grieķija), Mike Williams (Nīderlande), Gabri Ponte* (Itālija), Tungevaag (Norvēģija), Plastik Funk (Vācija), Sammy Porter (Apvienotā Karaliste), Gaullin (Lietuva), kā arī pašmāju dīdžeju sniegumu no Makree, Magnusa Eriņa, Hey Who’s That Kid, NF3&Rexton, Levan&24k un Bruno Drake.

*UNREAL Music Festival DJ sastāvam pievienojas vēl viena elektroniskās deju mūzikas (EDM) zvaigzne – itālis Gabri Ponte (Gabriele Ponte), kurš izcīnīja stabilu vietu uz EDM skatuves kopā ar grupu “Eiffel 65”, kuras viens no atpazīstamākajiem skaņdarbiem bija “Blue (Da Ba Dee)”.

Ponte ir producējis un veidojis dziesmu remiksus kopš 90.gadiem. Viņa Spotify kontā ir tādi patlaban aktuāli singli kā “Thunder”, “Monster”, “Mad World”, savukārt pērn mūziķa sniegumu novērtēja Austrija, piedāvājot viņa producēto skaņdarbu “Halo” Lumix un Pia Maria izpildījumā Eirovīzijas dziesmu festivālā.

Festivālu organizē AOK – Andrejostas kvartāla pasākumu rīkotāji, kuri mērķtiecīgi iesaistās galvaspilsētas izklaides un kultūras dzīves veidošanā, gada siltajā posmā rīkojot koncertus un atpūtas pasākumus. Dažu gadu laikā šīs pūles iezīmējušas Andrejsalas teritoriju kā nozīmīgu urbānu brīvdabas izklaides vietu ar plašu dažādu aktivitāšu potenciālu. Šī gada Unreal Music Festival ir likumsakarīgs attīstības solis.

Dāvis Čīma, AOK attīstītājs un Unreal Music Festival organizators: “Šogad uz UNREAL festivālu esam atveduši virkni starptautiski pazīstamu deju mūzikas dīdžeju. Šie vārdi sastopami festivālos un koncertos, kas notiek lielākajās pasaules metropolēs – tas ir Tomorrowland, Untold, Mysteryland, Ultra Music festival, Creamfields un citos vērienīgos festivālos. Un šie festivāli visā pasaulē interesē ne vien elektroniskās deju mūzikas piekritējus, bet faktiski vairumu pilsētas iedzīvotāju un viesu, kuri tobrīd ir pilsētā. Tas ir notikums, kas sniedzas aiz muzikālās gaumes robežām, jo norises vietās uzbur faktiski māksliniecisku karnevāla sajūtu. Unreal festivālu vēlējāmies veidot tiešām atšķirīgu, tāpēc esam radījuši gan vērienīgu LED skatuvi, gan papildinātās realitātes dimensiju, kas šāda mērogā muzikālā pasākumā būs baudāma pirmo reizi. Tas būs nevis vienkārši mūzikas festivāls, bet multidimensionāla mūzikas un mākslas pieredze.”

Papildinātās realitātes dimensiju apmeklētāji varēs pieredzēt izmantojot mobilos viedtālruņus. Šim nolūkam nepieciešams lejupielādēt aplikāciju Unreal Music Festival, ko izstrādājis pašmāju uzņēmums “Tapp”. Aplikācija dos iespēju gan redzēt papildinātās realitātes daļu Mežaparka Lielās estrādes teritorijā, gan uzņemt fotogrāfijas un ierakstīt video. Kā arī aplikācijā būs pieejama informācija par mūziķu uzstāšanās laikiem.

Skatuves autors ir scenogrāfs, mūzikas tehnoloģiju speciālists un gaismotājs Andrejs Dubkovs, kura vārds zināms tālu aiz mūsu valsts robežām – sadarbības ar grupām projektu tehniskajā realizācijā “Black Eyed Peas”, “Aha”, “Roger Waters”, “Prodigy”, “DDT”, “Zveri”, “Mumiytroll”, “Deep Purple”, mūziķiem Shakira, Elton John, George Michael, Sarah Brightman, Santana, Placido Domingo u.c. Unreal festivālam taps īpaši projektēta apļa konstrukcijas telpiska LED skatuve, kas izmēru ziņā salīdzināma ar piecstāvu ēku, bet kopējais skatuves ansamblis ar skandām sasniedz deviņstāvu ēkas augstumu.

Andrejs Dubkovs, Unreal Music festival scenogrāfs:

“Pati konstrukcija nekustēsies, bet vizualizācijas LED ekrānos pastāvīgi mainīsies un faktiski, ja cilvēks vērotu šo skatuvi visas festivāla 12 norises stundas, tad nevienā brīdī tā neizskatītos vienādi. Tā būs kā gara filma, mākslas objekts, kas 12 stundu garumā piedāvā jaunu vizuālu piedzīvojumu – protams, atbilstoši mūzikai, tempam, ritmam, basiem utt.”

Biļešu tirdzniecības rādītāji liecina, ka festivālu apmeklēs arī ārzemju viesi no Skandināvijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Lielbritānijas, Nīderlandes, Vācijas un citām tuvējām kaimiņvalstīm, kas apliecina Rīgas kā interesanta izklaides vietas galamērķa potenciālu.

Festivāls norisināsies 17.jūnijā no plkst. 14:00 līdz 02:00 Mežaparka Lielajā estrādē. Biļetes uz festivālu pieejamas www.unreal-festival.com un visās Biļešu Serviss kasēs. Ieeja pasākumā no 18 gadu vecuma. Lūgums ņemt vērā, ka ieeja festivālā ir vienreizēja un apmeklētāji nevarēs vairākkārt ieiet teritorijā, pamest to un atkal atgriezties.