Rīga ieguvusi tiesības rīkot Pasaules boksa supersērijas fināla cīņu, kurā 21. martā Briedis duelī pret Dortikosu cīnīsies par Muhameda Ali trofeju

Briedis_vs_Dorticos_tw

Mairis Briedis (26-1, 19 nokauti) un kubietis Juniers Dortikoss (24-1, 22 nokauti) Pasaules boksa supersērijas fināla cīņā par Ali trofeju pirmā smagā svara kategorijā tiksies 21. martā Latvijas galvaspilsētā Rīgā, Arēnā Rīga.

„WBSS fināli ir kaut kas ļoti īpašs, kaut kas maģisks,” norāda turnīra organizators Kalle Zauerlands. „Un mēs esam ļoti lepni rīkot mūsu pirmā smagā svara kategorijas finālu vienā no pasaules jaunajām boksa galvaspilsētām. Arēna Rīga ir viena no skaļākajām boksa arēnām, un šoreiz fanus sagaida šī sporta svarīgākais notikums – cīņa par Muhameda Ali trofeju.”

„Kā mēs esam pieraduši, tas, kurš beigās virs galvas pacels trofeju, kļūs par šī sporta megazvaigzni un bokseri, kuru vēlēsies pārspēt jebkurš. Gan Briedim, gan Dortikosam ir spēks un prasmes, lai iegūtu šo unikālo statusu,” uzsver Zauerlands.

Iekārojamā trofeja līdz fināla cīņai tiks izstādīta Rīgā un to būs iespējams aplūkot ringa malā cīņas naktī, bet „Diženāko boksa balvu” uzvarētājam pasniegs īpašs viesis. Šis gods iepriekš uzticēts boksa leģendām un Muhameda Ali ģimenes locekļiem.

Mairis Briedis un Juniers Dortikoss uzvarējuši supersērijas pusfinālus, iegūstot iespēju iekļūt to bokseru ekskluzīvajā klubā, kuri ieguvuši Ali trofeju. Briedis ceturtdaļfinālā Čikāgā pēc punktiem uzvarēja Noelu Gevoru, bet dramatiskā pusfināla trešajā raundā Rīgā nokautēja Kšištofu Glovacki. Arī Dortikosam bijuši līdzīgi panākumi – viņš Čikāgā pēc punktiem pārspēja Mateušu Masterņaku, bet Rīgā 10. raundā nokautēja savu amerikāņu oponentu Endrū Tabiti. Turklāt šo nokautu vairāki mediji atzina par „Gada nokautu”.

„Es ar nepacietību gaidu šo finālu,” norāda boksa supersērijā ar pirmo numuru izliktais Briedis. „Tas ir fantastiski, ka Latvijā tiks rīkots tik svarīgs pasākums. Miljoniem skatītāju visā pasaulē sekos līdzi cīņu naktij Arēnā Rīgā.”

„Tā būs aizraujoša cīņa, jo man pretī stāsies viens no pasaulē labākajiem pirmā smagā svara kategorijas bokseriem. Likmes ir ļoti augstas, un mēs abi vēlamies tikai vienu – uzvarēt,” saka Briedis.

Maiami dzīvojošais Dortikoss, kurš sava postošā sitiena spēka dēļ ieguvis iesauku „Dr. Nokauts”, ir pārliecināts par savām iespējām izcīnīt nozīmīgāko boksa trofeju.

„Es nevaru sagaidīt atgriešanos Rīgā,” izteicies IBF pasaules čempions un supersērijā ar otro numuru izliktais Dortikoss. „Briedi, labāk sagatavojies karam. Mēs sniegsim visiem līdzjutējiem Arēnā Rīga un visā pasaulē satriecošu cīņu, kas var kļūt par klasiku.”

„Atnāciet uz cīņu nakti un jūs kārtējo reizi uzzināsiet, kāpēc mani sauc par Dr. Nokautu. Uz Muhameda Ali trofejas jau ir iegravēts mans vārds,” pārliecību pauž Dortikoss.

Tāpat kā iepriekšējos Ali trofejas finālos, Rīgā būs iespēja izcīnīt arī žurnāla „Ring” jostu.

Žurnāla „Ring” redaktors Toms Grejs norāda: „WBSS un žurnālam „Ring” ir kopējs mērķis – mēs cenšamies noskaidrot labāko cīkstoni katrā svara kategorijā. Mairis Briedis un Juniers Dortikoss tiksies WBSS pirmā smagā svara kategorijas finālā, un, tā kā Oleksands Usiks pārgājis uz smagsvaru kategoriju, šī cīņa noskaidros šīs jostas ieguvēju 90,7 kilogramu kategorijā. Kārtējo reizi uz likmes tiks likta Ali trofeja un žurnāla „Ring” tituls, un boksa līdzjutējiem būs iespēja baudīt pasaules labāko boksu.”

Biļetes uz Brieža un Dortikosa Pasaules boksa supersērijas fināla cīņu Arēnā Rīga drīzumā nonāks tirdzniecībā. Līdzjutēji tiek aicināti pieteikties, lai saņemtu paziņojumus par biļešu tirdzniecības sākšanos, šeit: https://worldboxingsuperseries.com/sign-up-to-wbss/

Par Muhameda Ali trofeju:

Pasaules boksa supersērija izveidota, lai godinātu visu laiku diženāko bokseri – Muhamedu Ali, viņa sasniegumus un mantojumu. Ali WBSS devis savu svētību un piekritis, ka Muhameda Ai trofeja tiek nosaukta viņa vārdā. Šo trofeju radījis pasaulslavenais mākslinieks Silvio Džazaniga, kurš arī veidojis slaveno  FIFA Pasaules kausa trofeju.