Latvijas veterāns dabūja zeltu BJJ sacensībās Lasvegasā

BJJ

No 24. līdz 26. augustam Lasvegasā notika “World Master Jiu-Jitsu IBJJF Championship” sacensības  veterāniem, kurā piedalījas vairāk nekā 4000 cilvēku no dažadām pasaules malām.

Sacensībās arī piedalījas “Gracie Barra” latvijas kluba pārstāvis 57 gadu vēcs Henriks Kontauts, kas piedalījas smagākā svara un absolūta svara kategorijās.

No savām iepriekšejam sacensībām (Master International Open IBJJF Jiu-Jitsu Championship – Europe) Henriks cītīģi gatavojas pasaules čempionātam, kur viņu jau gaidīja pretinieks no ASV. Šoreiz bez problēmam latvietis uzvarēja to un saņēma zeltu.    

Absolūta svara kategorijā Henriks ieguva bronzu un dabūja ribu traumu cīņā ar ASV parstāvi. Traumas dēļ sportists nevarēja turpināt sacensības.

“Mana vecuma un svara kategorijā pašsaprotami nav ļoti daudz oponentu, bet katrai cīņai es gatavojos pamatīģi un cītīģi, jo brazīlijas džiu-džitsu katra cīņa ir kā pēdēja un var notikt jebkas. Neskatoties uz to, es mīlu šo sporta veidu ne tikai tāpēc ka tas palīdz uzturēt sevi formā, bet arī tāpēc ka tas ir izsaukums pirmkārt pašam sevīm. Sacensības, medaļas – mans hobbijs, kas dod iespēju pabraukāties pa pasauli un paslāvēt Latviju“– dalījas ar savām domām mūsu cīkstoņis pēc pagājušo brīvdienu sacensībām.

Tās bija ceturtas un pēdējas starptautiskās sacensības, kur Henriks piedalījies šajā gadā. Gribam atgādināt, kā gada sākumā no 17. līdz 22. janvārīm Lisbonā tika pavadīts ikgadējs Atklātais Eiropas čempionāts ”IBJJF 2017 European Jiu-Jitsu Championship”, kurā piedalījas sportisti no 72 valstīm un Kontauts kļuva par savas vecuma grupas absolūto čempionu.