Kulta grupa Dead Can Dance šoruden Rīgā

Dead Can Dance

31.oktobrī ar koncertu Arēnā Rīga amfiteātrī leģendārais duets Dead Can Dance uzstāsies Rīgā. Šī ilgi gaidītā muzikālā tikšanās notiks apvienības jaunākā albuma “Dionysus” turnejas ietvaros.

Biļetes visā “Biļešu Serviss” (www.bilesuserviss.lv) tīklā, sākot no trešdienas, 20.aprīļa, plkst. 11.00.

Dead Can Dance savā daiļradē balstījušies dažādu Eiropas tautu tradīcijās. Viņu garadarbos saklausāma viduslaiku un renesanses mūzika ar ambiento popa un ārtroka piejaukumu. Dziesmas stāsta par zudušo skaistumu, nožēlu un skumjām, iedvesmu un cēlumu, kā arī par mūžīgo cilvēka mērķi sasniegt jēgpilnu eksistenci.

Nav noliedzams, ka līdzās Cocteau Twins, grupas Dead Can Dance daiļrade atstājusi ļoti nozīmīgas pēdas indīmūzikas attīstībā.

Drīz pēc dibināšanas Melburnā 1981.gadā, Dead Can Dance, kuras kodolu līdz pat šai dienai veido unikālā soliste (balss diapazons no kontralta līdz mecosoprānam), daudzpusīgā mūziķe un komponiste Līza Džerārda, un solists, multiinstrumentālists Brendans Perijs pārcēlās uz Lielbritāniju, kur atzinību ieguva indīmūzikas izdevniecības “4AD” paspārnē.

Debijas albums “Dead Can Dance“ tika izdots 1984.gadā un kopumā iznākuši 9 studijas albumi. Viņu 1996.gada albums “Spiritchaser” sasniedza visaugstāko starptautisko atzinību, ierindojoties 1. vietā Billboard populārāko pasaules mūzikas albumu topā.

Grupas jaunākā albuma “Dionysus” stāsts sāka veidoties, kad dueta vīrišķo pusi Brendanu Periju aizrāva daudzviet Eiropā svinētie pavasara un ražas svētki, kuru izcelsme bāzējas senajā Dionīsa reliģiskajā praksē.

“Dionysus” priekšplānā izvirza rituālus, kuri arī šodien turpina balstīties grieķu dieva tēlā, un albuma septiņas daļas atspoguļo dažādas Dionīsa mīta un viņa kulta šķautnes.

Dead Can Dance radošo atvaļinājumu starplaikos, gan Džerārda, gan Perijs pievērsušies individuāliem projektiem. Abi izdevuši vairākus soloalbumus, taču Liza plašāku atpazīstamību guvusi tieši filmu mūzikas laukā (Zelta Globuss par sadarbībā ar nozares grandu Hansu Cimmeru tapušo mūziku filmai “Gladiators” vai vokālās partijas dažos Ennio Morrikones skaņdarbos), kā arī iesaistījusies elektroniskā mūzikas projektos (Klauss Šulce, Orbital, Delerium, The Future Sound Of London).

Taču grupas daiļrades uzticamajiem sekotājiem nav šaubu, ka tikai abu talantu mijiedarbībā ir Dead Can Dance unikālā skanējuma burvība. Par to pārliecināties varēs katrs 31.oktobra koncerta apmeklētājs. Programmā iekļauti gan jaunākā albuma zīmīgākie sacerējumi, gan nu jau vairāk nekā 40 radošo gadu laikā tapušo darbu izlase.