Garijs Rožkalns ar lieliem mērķiem atgriežas motošosejā

G.Rozkalns1

Latvijas motošosejas braucējs Garijs Rožkalns nolēmis atgriezties motošosejā, kur šogad sportists startēs spēcīgajā Vācijas čempionātā jaudīgajā Pro Superstock klasē.

27 gadus vecais Garijs Rožkalns ir slavenā motošosejas braucēja Bruno Rožkalna dēls. Garijs ar motorsportu sāka nodarboties kopš četru gadu vecuma, bet viņa tēvs motorsportam pievērsās astoņu gadu vecumā. Savas karjeras laikā sportista tēvs Bruno Rožkalns guva vērā ņemamus panākumus – daudzkārtējs Latvijas čempionātu, Baltijas un Polijas balvu ieguvējs motošosejā, motokrosā, spīdvejā un skijoringā.

Viņa pēdām seko līdzi arī Garijs Rožkalns, kurš savas motošosejas karjeras laikā ir jau kļuvis par trīskārtējo Baltijas čempionu, divkārtējo Latvijas čempionu, kā arī vienu reizi tituls tika izcīnīts Krievijā. Bez startiem Baltijā un Krievijā Garijs ir piedalījies arī daudzās sacensībās Eiropā.

2013.gadā Garijs motošosejas sacensībām lika punktu, lai pievērstos autošosejai. Arī autošosejā tika gūti panākumi – divkārtējais Baltijas čempions, Latvijas čempions, kā arī Somijas čempions un pasaules vicečempions Legends Car klasē.

Pavadījis vairākus gadus autosportā, Garijs nolēma atgriezties motošosejā. 2020.gada 25.martā Rožkalns savā dzimšanas dienā pieņēma lēmumu turpmāko dzīvi veltīt motošosejai, un kopš pagājušā gada 30.marta tika smagi strādāts pie šī plāna, kur sportista galvenais uzdevums bija nomest svaru, jo tobrīd viņš svēra 117,5 kilogramus, kas motošosejai ir krietni par daudz. Pēc smaga un intensīva darba Garijam izdevās nomest 35 kilogramus! Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā Rožkalns pēc ilgās pauzes paspēja nobraukt trīs sacensības, kur visās trijās tika izcīnītas uzvaras.

Latviešu sportists motošosejā šogad startēs spēcīgajā Vācijas čempionātā prestižajā Pro Superstock klasē, kur viņa rīcībā būs 1000 cm3 jaudīgs “Yamaha YZF-R1 2020” motocikls. Dzelzs rumaka jauda būs ap 220 Zs un tā maksimālais ātrums var sasniegt 320 km/h. Ar šādiem motocikliem tiek startēts arī prestižajā MotoGP klasē, taču tajā seriālā motocikli ir krietni uzlaboti un visiem motocikliem ir rūpnīcas atbalsts, kas arī tiem ļauj attīstīt lielāku ātrumu.

“Šogad plānoju startēt vienā no stiprākajiem Nacionālajiem čempionātiem Eiropā – Vācijā, kur braukšu Pro Superstock klasē. Lai arī konkurence šajā čempionātā būs sīva, mans mērķis ir stabils rezultāts un cīņa par uzvaru! Tāpat arī plānoju startēt Baltijas čempionātā. Taču mans lielais mērķis ir tikt pasaules izturības čempionātā, kur komandas, kas katra sastāvēs no trīs braucējiem, varēs startēt sev vēlamajā disciplīnā  – 8H, 12H vai 24H,” stāsta Garijs Rožkalns, kurš ir šī brīža vadošais Latvijas braucējs un otrs ātrākais Baltijā.

Vācijas čempionāta 1.posms startēs no 30.aprīļa līdz 2.maijam “Lausitz ring” trasē, kur uz starta plāno iziet ap 40 dalībniekiem. Ņemot vērā, ka konkurence būs ļoti sīva, par uzvaru var cīnīties vismaz desmit braucēji. Pavisam kopā čempionātā būs seši posmi.

Šajās dienās Rožkalns ar savu komandu devies uz Spāniju, kur no 23.-26.martam tiks aizvadīti pirmie šī gada testi.